Antykonferencja Niewidzialne? Komu i jak żyje się w mieście?

Nowy rok akademicki rozpoczynamy serią ważnych wydarzeń. Jednym z nich jest antykonferencja “Niewidzialne? Komu i jak żyje się w mieście?”, którą mamy przyjemność współorganizować z Fundacją Laboratorium Zmiany oraz Studenckim Kołem Naukowym Designu i Komunikacji Społecznej KWADRATURA.
Zapraszamy 7 listopada 2023 r. do Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu w godzinach od 12:30 do 15:30. Będzie to okazja, żeby dołączyć do otwartej dyskusji na temat nierówności płci w gronie lokalnej społeczności – mieszkańców i mieszkanek Opola, studentów i studentek, przyszłych badaczy i badaczek oraz osób reprezentujących najróżniejsze zawody i instytucje.
Bez wiedzy nie ma zmiany! W tak szerokim gronie mamy okazję rozmawiać o tym co dla nas ważne poprzez zgłaszanie tematów, a także wysłuchać opinii innych, poznać konkretne potrzeby, problemy, ale i proponować rozwiązania.
𝗭𝗮𝗽𝗶𝘀𝘆 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲: https://forms.gle/3oWMvAqoRK1SgVsS8
Większość z nas jest pewnie nieświadoma, że nierówności związane z płcią, spotykają nas na każdym kroku. Mogą dotyczyć tematów społecznych, przestrzeni miasta, kwestii architektonicznych, transportowych czy nawet medycznych! Pomimo tego wciąż pozostają niewidzialne.
Dzieje się tak, ponieważ brakuje badań społecznych czułych na kwestię płci. Kiedy brakuje badań, brakuje rekomendacji dla decydentów i decydentek. Kiedy brakuje rekomendacji, niektóre problemy pozostają niezauważalne, a pewne sytuacje nigdy nie zostaną zdefiniowane jako problem, bo… nikt o tym nie mówi. W konsekwencji nic się nie zmienia.
Antykonferencja „Niewidzialna? Komu i jak żyje się w mieście” organizowana w ramach zadania publicznego “Kiedy kobiety są niewidzialne?” finansowanego ze środków Miasta Opole.