Studentki designu i komunikacji społecznej Zuzanna Szantar, Julia Pieczara i Joanna Ilba oraz studentka Wydziału Filologicznego Sadya Jeslam miały okazję wziąć udział w programie “Migrants and Cities: Intersectional Studies on the Mutual Interaction Between New Citizens and Urban Space” na Uniwersytecie w Palermo.

Przez tydzień od 10 do 14 czerwca 2024 roku uczestniczyły w intensywnych zajęciach stacjonarnych. To było niesamowite doświadczenie, które pozwoliło im nie tylko pogłębić wiedzę na temat migracji i urbanistyki, ale także zanurzyć się w kulturze i atmosferze tego pięknego miasta.

Dzięki tej szkole letniej mogły poznać fascynujących ludzi z różnych dziedzin i nawiązać nowe znajomości. Codzienne wykłady, warsztaty i dyskusje pomogły im zrozumieć, jak migranci wpływają na przestrzeń miejską oraz jak miasta kształtują życie migrantów.

Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie i odkrywanie uroków Palermo – od pysznego jedzenia po malownicze uliczki i zabytki.