W Studenckim Centrum Kultury wystąpili wokaliści i wokalistki z Uniwersytetu Opolskiego i Opolskiego Studia Piosenki. Organizatorzy zaprosili też zespół rockowy Dopamina z Opolszczyzny. Koncert obył się 22 kwietnia, a jego celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie podopiecznych Fundacji Iskierka.

Na scenie pojawili się między innymi dr Marcin Deutschmann z Wydziału Nauk Społecznych UO i Anna Maczura ze Studium Języków Obcych UO. Wśród trzydzieściorga wokalistek i wokalistów reprezentujących Uniwersytet Opolski i Opolskie Studio Piosenki znalazło się też mnóstwo studentów i studentek, a często nawet osób spoza społeczności akademickiej.

Oprócz wyżej wymienionych wystąpili więc: Dominika Mosion, Zuzanna Mazur, Patrycja Sowada, Michał Owczarek, Wiktor Zieliński, Jana Ptasznik, Lena Oszek, Nina Kołodziejczyk, Ania Gryga, Roxana Pala, Asia Drążek, Martyna Nieszporek, Karol Krysiak, Karolina Pasieka, Hanna Doroszuk, Bartosz Dorosiewicz, Ewelina Gacek, Patrycja Dorosiewicz, Alina Dorosiewicz, Zofia Raca, Kacper Dubik, Daria Gajewska, Wiktoria Graczyk, Milena Papała, Weronika Owczarek, Milena Piechaczek, Maja Piechaczek i Anna Czercowy.

Po nich na scenę wyszedł też opolski zespół Dopamina, który bardzo często wspiera podobne inicjatywy charytatywne w regionie i poza nim. Wokalistą tej grupy jest Kamil Zadrożny, gitarzystami Maciej Przybylski i Marcel Miłek, basistą Jan Laurans, a perkusistą Piotr Obstoj. Dopamina istnieje od 2021 roku, a 15 marca 2024 roku wydała debiutancki album „Dzień się nie skończył” (2024). Na swoim koncie ma też cztery single: „Stayover” (2022), „Przyznaj” (2023), „Kolorowo” (2024) i „Róże” (2024).

– Połączenie występów wokalistów Opolskiego Studia Piosenki i społeczności akademickiej z koncertem zespołu Dopamina przyciągnęło do SCK sporo osób – przyznała Patrycja Dorosiewicz, jedna z organizatorek. – Widownia dała artystom dużo pozytywnej energii, a artyści zapewnili im świetną zabawę. Cieszę się, że wydarzenie udało się, a finansowe atrakcje wspierające zbiórkę spotkały się z tak dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy 3578,50 złotych!

Koncert zorganizowały Opolskie Studio Piosenki, Koło Naukowe „Kwadratura” z Katedry Nauk Socjologicznych UO i Wydział Nauk Społecznych UO. „Kwadratura” istnieje od roku akademickiego 2022/23 i jest ściśle związana z kierunkiem design i komunikacja społeczna, utworzonym w 2019 roku i jedynym takim w skali całego kraju.

GALERIA

CAŁY KONCERT

Źródło: https://www.uni.opole.pl/page/6341/koncert-charytatywny-w-sck-studenci-wsparli-fundacje-iskierka