W dniach 29-30 listopada studentki i studenci I i II roku socjologii wraz z wykładowczyniami dr Elżbietą Nierobą oraz dr Magdaleną Piejko-Płonką w ramach zajęć z Podstaw socjologii oraz Metod i technik badawczych wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Grupa odwiedziła Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zwiedzając wystawy czasowe i stałe takie jak np. Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej, Malarstwo – złote medium sztuki (Kolekcja MOCAK-u), Historia Oskara Schindlera czy Dialog z przestrzenią (Kolekcja MOCAK-u). Po udanej wizycie w muzeum przyszedł czas na wspólny obiad. Następnie wszyscy udali się na Rynek Podziemny, czyli do nowoczesnego podziemnego oddziału Muzeum Krakowa, którego ekspozycja prezentuje historię miasta wśród odkrytych przez archeologów ulic i budynków z czasów średniowiecza.
Wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK była pretekstem do dyskusji na temat instytucji kultury, sztuki najnowszej oraz jej roli w podkreślaniu najważniejszych problemów społecznych i jej związków z naszą codziennością oraz w podejmowaniu kwestii etyczno-moralnych. Inspiracją do dyskusji na temat sposobów zarządzania dziedzictwem kulturowym była natomiast wizyta w Rynku Podziemnym. Pozwoliło to spojrzeć na konstruowaną w muzeum historię o średniowiecznym Krakowie z perspektywy komercjalizacji dziedzictwa oraz turystyki masowej.
W programie nie mogło zabraknąć również Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz spaceru po Wawelu. Wyjazd był także okazją do integracji osób studiujących na I i II roku socjologii.
Zdjęcia autorstwa uczestników i uczestniczek wyjazdu.