Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!
III rok socjologii serdecznie zaprasza 10 maja na dyskusję i warsztaty „Socjolog na Rynku Pracy”
Na dyskusję zapraszamy o godzinie 11.00 – sala 119, Collegium Civitas
Zaproszeni przez nas eksperci odpowiedzą na nurtujące nas pytania: Gdzie i jak szukać pracy? Kogo poszukują pracodawcy? A może lepiej założyć własną firmę? Jak efektywnie wykorzystać czas na studiach? W jakich firmach najlepiej zdobywać doświadczenie w czasie praktyk zawodowych? Jakie umiejętności i kompetencje wyróżniają socjologa na rynku pracy?
Masz własne pytania? Zadaj je naszym gościom!
Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli:
Maciej Maj – prezes agencji badań marketingowych Openfield. Absolwent naszego Instytutu. Badania są jego pasją. Jak podaje na stronie naszej uczelni “Na III roku, kiedy w siatce pojawiły się praktyczne przedmioty dotyczące badań wiedziałem, że to coś dla mnie.”
Alicja Morawska-Rubczak – samodzielna referent w Akademickim Centrum Karier przy Uniwersytecie Opolskim. Z wykształcenia kulturoznawca i polonistka. Sama o sobie napisała na stronie ACK “Jestem reżyserem karier”.
Michał Wanke – wykładowca naszego Instytutu. Zajmuje się organizowaniem praktyk. W Akademickim Centrum Karier prowadzi badania losów absolwentów naszej uczelni.
Katarzyna Rybak – socjolog, kierownik Obserwatorium Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy
Maciej Filipowicz – absolwent naszego Instytutu, inspektor wojewódzki Obserwatorium Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy
A tuż po debacie zapraszamy na warsztaty! Oferujemy Wam dwa tematy do wyboru:
- „Jak napisać CV i list motywacyjny”, sala 330, godzina 12.15
Na tych warsztatach nauczycie się jak pisać CV i list motywacyjny. Przedstawimy Wam jak poprawnie napisać swój życiorys i list motywacyjny, jakie elementy powinny być w nich zawarte, a także jakich błędów powinniśmy się wystrzegać. Pokażemy Wam, jakie umiejętności i kompetencje warto podkreślić w liście motywacyjnym.
- „Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej”, sala 327, godzina 12.15
Na tych warsztatach dowiecie się, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Czy i dlaczego ważna jest komunikacja werbalna i niewerbalna. Jakich pytań możecie się spodziewać w trakcie rozmowy o pracę i jak sobie z nimi radzić. Co koniecznie trzeba wiedzieć przed pójściem na taką rozmowę, by nie odpaść już w przedbiegach.
Na warsztaty prosimy zapisywać się u starostów swoich lat. Starostów prosimy o przesłanie listy chętnych na profil na Facebooku Dagny Szpali do 8 maja 2016.
Dzięki uprzejmości naszych wykładowców, osoby, które wezmą udział w dyskusji i warsztatach mają usprawiedliwioną nieobecność na zajęciach!
Serdecznie zapraszamy! 🙂