2 czerwca międzynarodowa grupa studentów, studentek, wykładowców i wykładowczyń designu i komunikacji społecznej oraz socjologii podjęła wspólne wyzwanie wspinaczki na Biskupią Kopę. Podróż pełna przygód rozpoczęła się bladym świtem, bo już o godzinie 7:10 na przystanku PKS w Opolu. Jako że po pierwsze było (okrutnie!) wcześnie, a po drugie był to nasz pierwszy wyjazd integracyjny i nie bardzo wiedzieliśmy czego się spodziewać, zjawiliśmy się na owym przystanku w różnych nastrojach i z morale na różnym poziomie. Jednak już chwilę po wyruszeniu z Opola pozytywny nastrój zaczął się rozprzestrzeniać między uczestnikami.

Mimo krwi [!], potu i łez wylanych po drodze, zdobyliśmy Biskupią Kopę, a nasz trud został wynagrodzony pięknymi widokami.

W drodze na szczyt integracji sprzyjały zadania terenowe, w ramach których mogliśmy się wszyscy wzajemnie poznać. Dowiedzieliśmy się na przykład, kto posiada koty i psy, kto uprawia sporty, kto kiedyś napisał piosenkę, a kto… śpi w skarpetkach. Jak wszyscy wiemy, jest to wiedza absolutnie niezbędna do zachowania dobrych relacji, dzięki czemu wszyscy bardziej się polubiliśmy 😉

Atmosferę rozluźniło również drugie zadanie, w którym studenci i studentki podzieleni na trzy grupy mieli narysować, a następnie opowiedzieć historyjkę związaną z wycieczką. Zadanie było o tyle utrudnione, że pierwsza i ostatnia scena zostały wylosowane przy pomocy tajemniczych kostek z obrazkami, a ponieważ grono było międzynarodowe, każda opowieść musiała być opowiedziana w przynajmniej dwóch językach. Nie zawsze były to tożsame opowieści, co dla niektórych okazało się być świetną zabawą i wzbudziło ogólną wesołość.

Powrót miał charakter spokojnej przechadzki, podczas której prowadzone były kameralne rozmowy między studentami oraz prowadzącymi co było bardzo przyjemnym elementem całego wyjazdu. Podróż pełna przygód pokazała, że można świetnie łączyć naukę z zabawą i integracją, oraz że właśnie dzięki takim wyjazdom możemy się poznać z innej, czasami zaskakującej, strony.

Zostały nam po tej wyprawie zdjęcia, blizny [!], dobre wspomnienia i nowe znajomości.

Czekamy na kolejne okazje do integracji!

Tekst: Julia Andruczyk i Marcin Pruski. Redakcja: Marcin Deutschmann (i Kamilla Biskupska ;))
Zdjęcia: Anna Kopczak-Wirga, Clara Kleininger-Wanik, Marcin Deutschmann