Seminarium opolskiego oddziału PTS – Antropologia wizualna: film i fotografia w badaniach terenowych

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe online Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, pt.:

Antropologia wizualna: film i fotografia w badaniach terenowych

W czasie spotkania Clara Kleininger, opowie o swoich badaniach w obszarze antropologii wizualnej. Zabierze uczestników w podróż między innymi do Meksyku, gdzie w regionie Huasteca (Veracruz) brała udział w badaniach terenowych Meksykańskiego Narodowego Muzeum Antropologii. Do Manchesteru, gdzie w jamajskiej dzielnicy Moss Side śledziła życie karaibskich imigrantów, oraz do Kiszyniowa, w Mołdawii, gdzie badała komunikację międzykulturową w… agencji matrymonialnej.

Clara Kleininger jest antropolożką i reżyserką filmów dokumentalnych. Ukończyła studia z antropologii społecznej i kulturowej na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz studia magisterskie z antropologii wizulanej na Uniwersytecie w Manchesterze. Od kilku lat zajmuje się projektami związanymi z antropologią wizualną i filmem dokumentalnym. Obecnie pracuje jako asystentka w Katedrze Nauk Socjologicznych i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Opolskiego.

Seminarium odbędzie się 27.11.2020 (piątek) o godz. 12:00, będzie miało charakter otwarty i odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Zainteresowane osoby prosimy o rejestrację do dnia 25.11.2020.  https://badania.uni.opole.pl/index.php/831821?newtest=Y&lang=pl