17.11.2022 | Wykład prof. Ruken Macit pt. “Stawanie się dilerem narkotyków w Turcji”/Prof. Ruken Macit on “Becoming a Drug Dealer in Turkey”.

utworzone przez | lis 7, 2022 | aktualności

*** ENGLISH BELOW ***
Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na wykład prof. Ruken Macit pt. “Stawanie się dilerem narkotyków w Turcji”, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 14:00 w sali 103 Collegium Civitas.

Wykład oparty jest na badaniach terenowych przeprowadzonych z byłymi więźniami w południowo-wschodniej Turcji. Ramą teoretyczną jest teoria pola Pierre’a Bourdieu. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i będzie moderowane przez dra Michała Wanke.
Prof. Ruken Macit jest związana z Uniwersytetem Harran w Turcji. Zgłębia tematykę socjologii przestępczości od dziesięciu lat. Jej badania dotyczą dilerów i użytkowników narkotyków oraz uzależnienia od hazardu w Turcji. Niedawno zakończyła projekt pt. “Prewencja używania narkotyków przez młodzież” realizowany w ramach Partnerstwa Strategicznego Erasmus+ we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem w Stambule, Uniwersytetem w Oslo oraz portugalską organizacją młodzieżową Associação Juvenil de Deão.

***

Polish Sociological Association, Opole Branch, organizes a talk on “Becoming a Drug Dealer in Turkey” by professor Ruken Macit on November 17, 2022 at 2.00pm,, room 103 in Collegium Civitas.

Her talk draws on her fieldwork with ex-convicts in the South-East of Turkey using the bourdieusian field theory. The meeting will be held in English and will be moderated by dr. Michał Wanke.
Prof. Macit is an associate professor in Harran University in Turkey. She has studied sociology of crime for ten years. Her research is about drug dealers, drug users and gamble addiction in Turkey. Prof. Macit has recently finished an Erasmus+ Strategic Partnerships project, “Drug Abuse Prevention for Youth” that was conducted with the University of Opole, University of Istanbul, University of Oslo and Portuguese youth organization, Associação Juvenil de Deão.