Uczniowie z Europy gośćmi Instytutu Socjologii UO

We wtorek 2 kwietnia br. licealiści ze Szwecji i Francji – partnerskich szkół opolskiego V Liceum – wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez studentów naszej specjalności Intercultural Communication oraz dr Michała Wanke z zakresu typografii międzykulturowej. Uczniowie pracowali z różnymi skryptami, transliteracjami i kulturowymi skojarzeniami zakodowanymi w znakach.

W piątek 5 kwietnia dr hab. Robert Geisler, prof. UO. przeprowadził dla nich warsztat “Innowacje społeczne”. Uczniowie mieli możliwość poznania innowacji społecznych oraz dobrych praktyk z nimi związanych. Podczas warsztatów sami projektowali modele innowacji wpierających młodzież, imigrantów oraz rozwiązywali problem obszarów wyludnionych, .